Liceum - najpiękniejsze lata życia! Forum Licealisty. Ogłoszenia, praca, języki obce, studia, szkoły średnie, szkolnictwo, muzyka, darmowe programy, download, hyde park, humor, imprezy, sport, kino, komputery, książki, i wiele innych...

Niemcy: remis lidera, dyskusyjny gol Wichniarka

Ленин

Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2764

Skąd: Ustka

PostWysłany: Sob 22:08, 04 Lis 2006    Temat postu: Niemcy: remis lidera, dyskusyjny gol Wichniarka

Dla polskich kibiców najbardziej interesującym wydarzeniem 10. kolejki piłkarskiej Bundesligi był mecz w Dortmundzie, gdzie miejscowa Borussia podejmowała znakomicie spisującą się w tym sezonie Arminię.

Polscy kibice ostrzyli sobie apetyty na snajperski pojedynek Euzebiusza Smolarka i Artura Wichniarka. Obaj zawodnicy w tym sezonie strzelili po trzy gole, obaj też początek sezonu zaczynali na ławce rezerwowych, by od kilku kolejek stanowić o sile swoich zespołów.

W pierwszej połowie zarówno Smolarek, jak i Wichniarek mieli szanse na strzelenie gola, ale bliżej uczynienia tego był napastnik Arminii, po którego strzale piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka, by trafić pod nogi Joerga Boehme, który jednak w doskonałej sytuacji strzelił wprost w bramkarza gości.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Wichniarek nie spudłował już w 68. minucie, kiedy wykorzystał fakt, że po zderzeniu Nelsona Valdeza z Petrem Gabrielem piłka trafiła wprost pod jego nogi, a polski napastnik wiedział już jak pokonać Romana Weidenfellera. Była to jego czwarta bramka w tym sezonie i 20. w historii występów w Bundeslidze. Trafienie to wywołało gorące dyskusje, bowiem po zderzeniu Valdez i Gabriel leżeli na murawie, a ani sędzia, ani piłkarze Arminii nie przerwali gry.

Zarówno Smolarek, jak i Wichniarek grali pełne 90 minut. Ten ostatni, ciesząc się ze zdobytego gola, został przy okazji ukarany żółtą kartką.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się pierwszym w historii zwycięstwem w Dortmundzie Arminii, w polu karnym w doliczonym juz czasie gry sfaulowany został Smolarek (zaliczył więc asystę), a pewnym egzekutorem "11" okazał się w 3. minucie dogrywki Alexander Frei. Tak więc w Dortmundzie remis 1:1.

Dobry mecz zanotował także Jacek Krzynówek (grał 90 minut), który asystował przy jedynym trafieniu w meczu VfL Wolfsburg - Hamburger SV (1:0). Polak dograł idealnie w 19. minucie do Mike'a Hanke, który strzelił gola na wagę trzech punktów dla "Wilków".

O niespodziankę postarało się Energie Cottbus, z Mariuszem Kukiełką w składzie (nie grali Przemysław Trytko, Tomasz Bandrowski i Łukasz Kanik), które zremisowało 1:1 w Bremie z tamtejszym Werderem, liderem rozgrywek. A niewiele brakowało, by doszło do sensacji, bowiem piłkarze z Chociebuża prowadzili 1:0. Do wyrównania doprowadził Ivan Klasnic w 76. minucie meczu.

Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze FC Nuernberg, przegrywając 1:2 wyjazdowe spotkanie z Herthą Berlin.