Forum Licealista.fora.pl - forum dla Licealistów Strona Główna

Licealista.fora.pl - forum dla Licealistów
Liceum - najpiękniejsze lata życia! Forum Licealisty. Ogłoszenia, praca, języki obce, studia, szkoły średnie, szkolnictwo, muzyka, darmowe programy, download, hyde park, humor, imprezy, sport, kino, komputery, książki, i wiele innych...
 

Kaczyński prezydentem...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Licealista.fora.pl - forum dla Licealistów Strona Główna -> 2005/2006
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leo^
PierwszakDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 293
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 6:39, 24 Paź 2005    Temat postu: Kaczyński prezydentem...

Lech Kaczyński będzie prezydentem Polski - wynika ze wstępnych wyników drugiej tury wyborów. Według PKW, głosowanie przebiegło bez poważniejszych zakłóceń.


Tuż po północy z niedzieli na poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała wstępne wyniki głosowania, uzyskane z 91,35 proc. obwodowych komisji wyborczych. Wynika z nich, że L. Kaczyński uzyskał 54,47 proc. głosów, a Donald Tusk - 45,53 proc. Frekwencja wyniosła 50,91 proc.

Według sondażu TNS OBOP i PBS dla TVP, każdy z kandydatów wygrał w ośmiu z 16 województw: L. Kaczyński - na ścianie wschodniej, a Tusk - w zachodniej Polsce. Kaczyński największe poparcie uzyskał w Podkarpackiem (75 proc.) i w Lubelskiem (69,7); Tusk w Opolskiem (62,5) i Pomorskiem (58,1)

7,7 proc. wyborców Tuska z I tury głosowało w niedzielę na kandydata PiS. Natomiast kandydat PO w II turze przyciągnął 1,3 proc. elektoratu L. Kaczyńskiego z I tury. Kaczyńskiego poparła zdecydowana większość elektoratu Andrzeja Leppera (81,9 proc.) i Jarosława Kalinowskiego (75,5) - wynika z sondażu dla TVP. Z kolei D. Tuska poparła większość elektoratu Henryki Bochniarz (73,5), Marka Borowskiego (73,4 ) i Janusza Korwin-Mikkego (54).

Jak wynika z sondażu GfK Polonia dla TVN, TVN24 i "Rzeczpospolitej", Tuska wygrał wśród wyborców Aleksandra Kwaśniewskiego z 2000 r.

Na wsi Kaczyński zdobył 68 proc. głosów, a w miastach do 50 tys. mieszkańców - 52 proc. W miastach od 50 do 200 tys. mieszkańców Tusk uzyskał 52 proc., a w miastach powyżej 200 tys. - 58 proc. Także w Warszawie, której prezydentem jest Lech Kaczyński, wygrał kandydat PO z 53-procentowym poparciem.

Kaczyński zwyciężył wśród wyborców z wykształceniem podstawowym, zasadniczym i średnim; Tusk - wśród studentów i osób z wyższym wykształceniem. Na Kaczyńskiego głosowało 57 proc. mężczyzn i 53 proc. kobiet. Tusk wygrał wśród najmłodszych wyborców - do 24. roku życia; Kaczyński - we wszystkich pozostałych grupach wiekowych.

W sztabie L. Kaczyńskiego, w Pałacu Kultury i Nauki, po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników zapanowała euforia. Odśpiewano hymn narodowy i "Sto lat". L. Kaczyński podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali, a także współpracownikom i najbliższym. Zwrócił się do PO, by szybko powołać rząd PiS-PO.

Zapowiedział, że będzie aktywniejszy w polityce wewnętrznej niż Kwaśniewski. Jak zaznaczył, jest w innej sytuacji niż obecny prezydent, ponieważ ma silne zaplecze polityczne. Poinformował, że nazwisko przyszłego szefa Kancelarii Prezydenta ujawni za kilkanaście dni. Zapowiedział, że szefem jego gabinetu zostanie Elżbieta Jakubiak - obecna szefowa jego gabinetu w stołecznym urzędzie miasta. W pierwsze podróże zagraniczne L. Kaczyński chce się udać do Waszyngtonu i do Watykanu.

L. Kaczyński ma nadzieję, że niebawem spotka się z Tuskiem. "Mam nadzieję, że poza spotkaniem o charakterze oficjalnym, które ma mniejsze znaczenie, spotkamy się w jakiejś restauracji i pogadamy dużo, na temat tego, o co, kto, do kogo ma pretensje, bo trochę tych obolałości pozostało" - powiedział. Jak dodał, tak, jak przez wiele lat lubił Tuska, tak lubi go nadal.

List gratulacyjny do Kaczyńskiego wysłał prezydent Francji Jacques Chirac. Wyraził przekonanie, że Polska i Francja będą "kontynuować i pogłębiać dwustronną współpracę", zaprosił też Kaczyńskiego do złożenia wizyty we Francji, na początku 2006 r.

Po ogłoszeniu sondażowych wyników smutku nie krył Tusk. Swoim zwolennikom, zebranym w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, dodawał jednak otuchy, życzył wytrwałości. "Jeśli kogoś zawiodłem - wybaczcie. Zrobiłem tyle, ile potrafiłem" - powiedział. Kilkaset osób odpowiedziało gromkim "Dziękujemy!"

Tusk podziękował tym, którzy - jak powiedział - głosowali za Polską, o jakiej on sam marzył. Zapewnił, że i on, i Platforma będą pilnowali wolności Polaków i dbali, by "władza już nigdy nikogo nie skrzywdziła". Zebrani skandowali jego nazwisko; potem odśpiewali hymn narodowy. Tusk dostał biało-czerwony bukiet.

Prezydent Kwaśniewski, komentując wstępne wyniki wyborów, powiedział, że wybór Kaczyńskiego był demokratyczny i trzeba go uszanować. "Życzę następcy pomyślności, jego sukces będzie sukcesem Polski - zaznaczył. - Mam nadzieję, że wykorzysta ten dorobek, który jest, a Polska po 16 latach przemian ma się czym poszczycić." Dodał, że bliższa jest mu wizja państwa reprezentowana przez Tuska.

Według socjologa prof. Jacka Raciborskiego, L. Kaczyński zwyciężył, gdyż przedstawił wizję państwa opiekuńczego. Socjolog ocenił w rozmowie z PAP, że ta prezydentura "zmniejszy widoczność Polski na arenie międzynarodowej".

Z kolei zdaniem socjologa prof. Ireneusza Krzemińskiego, zwycięstwo L. Kaczyńskiego oznacza zmonopolizowanie władzy przez PiS, które nie będzie służyć "demokratycznemu zarządzaniu państwem". Także prof. Jacek Wódz nie wyklucza, że wygrana Kaczyńskiego może "mocno skomplikować układ polityczny" w Polsce. "To jest wynik, który stawia Platformę Obywatelską w sytuacji +ubogiego krewnego+ w tej koalicji" - powiedział.

Zdaniem prof. Jadwigi Staniszkis, wybór Kaczyńskiego jest jakościową zmianą w sposobie rządzenia państwem. "Będzie to prezydentura pełna najlepszej woli żeby zmienić Polskę. I mam nadzieję, że to się uda" - powiedziała PAP Staniszkis. O przegranej Tuska zdecydowało, jej zdaniem, m.in. poparcie udzielone mu przez prezydenta Kwaśniewskiego oraz nieobecność w mediach Jarosława Kaczyńskiego.

"Wygrał Lepper - skomentował publicysta Leopold Unger. - Kaczyński dostał głosy ludzi ubogich, mniej wykształconych, głosowała na niego większość Polski prowincjonalnej, wsi, małych miasteczek. To jest cała prawda o Polsce. Większość polskiego społeczeństwa jest z życia niezadowolona, a Kaczyński reprezentuje ambicje, aspiracje i poglądy większości polskiego społeczeństwa".

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) powiedział w TVP, że w szeregach PiS nie będzie "triumfalizmu" po wygranej Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Zapowiedział budowę "rządu równowagi".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński dziękował zarówno Radiu Maryja i jego dyrektorowi o. Tadeuszowi Rydzykowi, jak i Ryszardowi Bugajowi i Adamowi Gierkowi za poparcie Lecha Kaczyńskiego. Jak powiedział, jeśli Tusk wyrazi wolę objęcia funkcji marszałka Sejmu, to PiS nie będzie przeciwny.

Według szefa klubu parlamentarnego PiS Ludwika Dorna, zwycięstwo Kaczyńskiego ma słodko-gorzki smak; gorzki - ze względu na odpowiedzialność.

Tusk przegrał w sposób szlachetny - uznał jeden z liderów PO Jan Rokita. Kaczyńskiemu życzył odwagi i mądrości politycznej.

Zdaniem lidera LPR Romana Giertycha, wynik II tury wyborów prezydenckich jest oznaką "ostatecznej kompromitacji sondaży i systemu +Polski sondażowej+".

Lider SdPl Marek Borowski powiedział, że "nachodzą go czarne myśli", gdy uświadamia sobie, iż L. Kaczyński może realizować projekt nowej konstytucji autorstwa PiS.

Prezydentury Kaczyńskiego nie obawia się przewodniczący Partii Demokratycznej demokraci.pl Władysław Frasyniuk. Jak mówi, kandydat PiS "jest człowiekiem zasad, kompetentnym i uczciwym". Według niego, Kaczyński wygrał, bo był bardziej przekonujący w rozmowie z publicznością i merytorycznie lepszy.

Szef SLD Wojciech Olejniczak powiedział, że "PiS i Lech Kaczyński wzięli pełną odpowiedzialności za najbliższe losy Polaków i Polek". "Złożyli bardzo wiele obietnic, wszyscy je pamiętamy i mam nadzieję, że zostaną zrealizowane" - podkreślił.

Polacy wybierali prezydenta w głosowaniu powszechnym po raz czwarty po 1989 roku, tym razem następcę sprawującego ten urząd przez dwie kadencje Kwaśniewskiego. Głosowano w ponad 25 tys. obwodowych komisji wyborczych. Uprawnionych do głosowania było ponad 30 mln 200 tys. osób.

PKW planuje, że oficjalne wyniki ogłosi w poniedziałek o 14.

Pierwszą turę wyborów prezydenckich 9 października wygrał D.Tusk (36,33 proc.) przed L.Kaczyńskim (33,1 proc.).

Źródło: o2.pl

:(((((((((((((


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pokjut
Taki se gostekDołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 98
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 7:55, 24 Paź 2005    Temat postu:

Ja od 9 strony walczyłem z userami boarda.cs.pl -__--------------------
Jak tkoś chce, niech poczyta, board > offtopic > kaczyns,ki prezydentem

Nie będę wypisywał powodów, tylko powiem krótko (nie mam już czasu, można poczytać Wink):

Faszysta Kaczyński MUSI ODEJŚĆ Neutral


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Freak
ЛенинDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2764
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ustka

PostWysłany: Pon 13:58, 24 Paź 2005    Temat postu:

Szkoda, Tusk był za młodymi ludźmi... Ale te jebane pleby z wiochy głosowały na Kaczyńskiego, bo obiecał im gruszki na wieżbie, za rok będą płakać kogo wybrali. No ale ch*j, ich sprawa... - a poszkodowanymi będziemy także my. No cóż - "demokracja". Ech... A może Kaczyńskiemu przydaży sie jakiś wypadek? Razz Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Freak
ЛенинDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2764
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ustka

PostWysłany: Pon 14:10, 24 Paź 2005    Temat postu:

P.S
Rolnicy już rączki zacierają... Jeszcze dojdzie do tego że nasi rolnicy będą tak jak chłopki z Raichu, zapitalać BMK'ami, Mercedesami... Smile Tylko że u nas ludzie w miastach będą żyli w nędzy, bo będziemy mieli pro prezydenta. Smile Stfu! ;-/


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leo^
PierwszakDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 293
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 15:26, 24 Paź 2005    Temat postu:

ku**a rozpierdalaja mnie ludzie ktorzy twierdza ze kaczynski robi dobrze stawiajac tylko na Ameryke a olewa EU, zamiast naprawic to co spierdolili poprzednicy to on ku**a jeszcze bardziej pogarsza sytuacje, bo mysli ze bush mu pomoze, a bush sie smieje z polski podobnie jak 50% amerykanow.
albo te osiedla dla biednych. on ku**a chyba nie mysli przyszlosciowo Madjak ktos chce zobaczyc jak dyskutuja prawdziwi politycy to zapraszam [link widoczny dla zalogowanych]
(nie obrazajac pokjuta, bo tylko on i kilku innych ludzi ktorzy pisza imo po prostu madrze)


na koniec cos dla uciekinierow ~~ [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
anika
Super SEXY Moderatorka :-)Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ustka

PostWysłany: Pon 15:56, 24 Paź 2005    Temat postu:

Z Kruhą już zadecydowałyśmy- jedziemy do UK.. wolimy tamtejszą politykę Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leo^
PierwszakDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 293
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 16:22, 24 Paź 2005    Temat postu:

wlasnie sie dowiedzialem ze 75 % osob z mojego wojewodztwa (podkarpackie) glosowalo na kaczynskiego, a kogo bym nie zapytal to "TUSK!", "TUSK!" x_X

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pandek
UżytkownikDołączył: 15 Paź 2005
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon 16:35, 24 Paź 2005    Temat postu:

no nie bede sie wypowiadał na temat wyborów powiem Tylko tylko tak....Mój opis

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Leo^
PierwszakDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 293
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 17:05, 24 Paź 2005    Temat postu:


anika napisał:
Z Kruhą już zadecydowałyśmy- jedziemy do UK.. wolimy tamtejszą politykę Razz


jade z wami !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziom
Maniak postówDołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 545
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Turek

PostWysłany: Pon 17:26, 24 Paź 2005    Temat postu:

szczerze mówiąc większość z moich znajomych także głosowało na Kaczyńskiego Razz sam jakoś nie interesowałem się za bardzo kto będzie lepszym prezydentem (tak to jest jak jeszcze nie można głosować Razz) ale słysząc takie komentarze aż mi się niedobrze robi ... też chce z wami jechać do UK Razz ^^

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Freak
ЛенинDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2764
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ustka

PostWysłany: Pon 21:15, 24 Paź 2005    Temat postu:


Leo^ napisał:

anika napisał:
Z Kruhą już zadecydowałyśmy- jedziemy do UK.. wolimy tamtejszą politykę Razz


jade z wami !

Przyłączam sie. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
anika
Super SEXY Moderatorka :-)Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ustka

PostWysłany: Pon 21:19, 24 Paź 2005    Temat postu:

Trzeba będzie dużą torbę do przemytu tylu osób załatwić Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
klik
Maniak postówDołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 399
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Pon 22:34, 24 Paź 2005    Temat postu:

Ja juz nie mam sily pisac o tym, wygral - trudno przemeczymy sie 5 lat.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ja, czyli kluska
Taki se gostekDołączył: 16 Paź 2005
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: mojżeszuf

PostWysłany: Wto 0:03, 25 Paź 2005    Temat postu:


Freak napisał:
Szkoda, Tusk był za młodymi ludźmi... Ale te jebane pleby z wiochy głosowały na Kaczyńskiego, bo obiecał im gruszki na wieżbie, za rok będą płakać kogo wybrali. No ale ch*j, ich sprawa... - a poszkodowanymi będziemy także my. No cóż - "demokracja". Ech... A może Kaczyńskiemu przydaży sie jakiś wypadek? Razz Very Happy


z tego co wiem to tusk chciał wprowadzić płatne studia - nie wydaje mi się, aby to była polityka "za młodymi". no ale ok. ja tam się w tym orku za bardzo nie interesowałem wyborami Neutral

dla mnie sprawa wygląda tak. szanuję polaków. szanuje demokracje. tak się składa że polacy droga demokracji wybrali kaczyńskiego na prezydenta. dlatego też będe szanował kaczyńskeigo jako prezydenta. zobaczymy jak będzie rządził.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pani.a
Maniak postówDołączył: 24 Paź 2005
Posty: 461
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: Wto 12:52, 25 Paź 2005    Temat postu:

Ani Tusk ani Kaczyński na prezydenta sie nie nadają.
A moze by tak anarchia?

Choć z drugiej strony... jesteśmy chyba na to za glupi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Licealista.fora.pl - forum dla Licealistów Strona Główna -> 2005/2006 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxBlue v1.0 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin