Liceum - najpiękniejsze lata życia! Forum Licealisty. Ogłoszenia, praca, języki obce, studia, szkoły średnie, szkolnictwo, muzyka, darmowe programy, download, hyde park, humor, imprezy, sport, kino, komputery, książki, i wiele innych...

Anglia: efektowny Manchester, skuteczny Kuyt

Ленин

Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2764

Skąd: Ustka

PostWysłany: Sob 22:10, 04 Lis 2006    Temat postu: Anglia: efektowny Manchester, skuteczny Kuyt

W meczu 11. kolejki Premiership lider rozgrywek, Manchester United, pokonał czwartą drużynę w tabeli, Portsmouth FC, 3:0 (2:0).

Pierwsza bramka na Old Trafford padła w trzeciej minucie. Rzut karny podyktowany za faul Dejana Stefanovica, który ostro wszedł w nogi Wayne'a Rooneya wykorzystał Louis Saha.

Drugi gol dla "Czerwonych Diabłów" padł w 10. minucie. Z rzutu wolnego z około 25 metrów do siatki trafił precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku Cristiano Ronaldo. Po zmianie stron, w 66. minucie, po centrze Gary'ego Nevilla skutecznym strzałem głową popisał się Nemanja Vidic. Całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych oglądał rezerwowy golkiper MU, Tomasz Kuszczak.

Liverpool dzięki dwóm trafieniom Holendra Dirka Kuyta pokonał Reading 2:0. Pierwszego gola zdobył prawą nogą, zaś drugiego lewą. Oba po dokładnych podaniach głową Petera Croucha. Kuyt ma już w tym sezonie na swym koncie pięć goli w Premiership. W drużynie Liverpoolu nawet na ławce rezerwowych nie zasiadł jerzy Dudek, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu rezerw z Evertonem.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotował Watford. "Szerszenie" pokonały 2:0 Middlesbrough. Z ostatniej pozycji - choć wygrał z Manchesterem City - nie uciekł Charlton. W ostatnim sobotnim meczu Newcastle Unitef przegrał z Sheffield United 0:1. Trwa więc kryzys "Srok", które znalazły się na przedostatniej pozycji w tabeli.

Niespodziewanej porażki z Wigan 0:1 doznał przed własną publicznością Bolton Wanderers. W ekipie gospodarzy zabrakło w meczowej kadrze miejsca dla trójki Polaków: Jarosław Fojuta, Błażeja Augustyna i Przemysława Kazimierczaka.