Liceum - najpiękniejsze lata życia! Forum Licealisty. Ogłoszenia, praca, języki obce, studia, szkoły średnie, szkolnictwo, muzyka, darmowe programy, download, hyde park, humor, imprezy, sport, kino, komputery, książki, i wiele innych...

Szkocja: niesamowita końcówka Celtiku, fatalny błąd Boruca

Ленин

Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2764

Skąd: Ustka

PostWysłany: Sob 22:12, 04 Lis 2006    Temat postu: Szkocja: niesamowita końcówka Celtiku, fatalny błąd Boruca

Celtic Glasgow pokonał w meczu 13. kolejki szkockiej ekstraklasy z wiceliderem rozgrywek, Hearts of Midlothian, 2:1 (0:0).

Dla prowadzącej w tabeli drużyny Artura Boruca i Macieja Żurawskiego to siódma wygrana w tym sezonie przed własną publicznością.

Bramkę dla gości zdobył w 72. minucie Andrius Velicka. Przy stracie gola nie ponosi winy polski bramkarz Celtiku. Velicka wpadł w pole karne i mimo asysty dwóch rywali zdołał uderzyć z 15 metrów, a piłka wpadła do siatki tuż obok nogi Boruca.

Końcówka należała jednak do gospodarzy. W 86. minucie wyrównał Jiri Jarosik. Czech wykorzystał dokładną centrę Shinsuke Nakamury i strzałem głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry ambitnie grający podopieczni menedżera Gordona Strachana zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W potwornym zamieszaniu podbramkowym strzał oddał Allan Mcmanus, fatalny błąd popełnił bramkarz gości, Craig Gordon, który nie zdołał złapać piłki i wepchnął ją do własnej siatki.

Do 59. minucie na boisku występował Żurawski. Napastnik reprezentacji Polski był jednak niewidoczny i niczym nie zachwycił. Został zmieniony przez powracającego do zdrowia po kontuzji Jana Venegoora of Hesselinka.

Celtic pozostał jednak liderem rozgrywek - aż o 13 punktów wyprzedza drugiego w tabeli sobotniego rywala.

W innym spotkaniu 13. kolejki Hibernian Edynburg zremisował 2:2 z ekipą Kilmarnock. Bramki gospodarzy strzegł Zbigniew Małkowski. Polak w 65. minucie, przy stanie 2:1, popełnił fatalny w skutkach błąd - zagrał tak niefortunnie, że z prezentu nie mógł nie skorzystać Steven Naismith, który z pięciu metrów strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. W pomeczowych relacjach szkoccy dziennikarze podkreślali, że już nie pierwszy raz Hibernian traci punkty przez koszmarny błąd polskiego golkipera.